Pośród licznych województw w Polsce, Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale również na licznych odmiennych polach. Staje się miastem przyjaznym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w ostatnich okresach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie w górę.
Pozytywne nowości w stolicy małopolski.
Co pozytywnego stworzono w przeciągu ostatniego okresu? Ilość zmian i inwestycji jest spora. Bardzo wsparły rząd w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których miasto często czerpie. Dynamiczne akcje w temacie uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska rozwinęła się o nowe drogi, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i potrzebne obiekty użyteczności publicznej.
Szerokie inwestycje nie są widoczne dla typowego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami informacje. Typowemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w mieście za mało się dzieje. Podczas gdy miasto zmienia się w każdym kierunku. Usprawnienia w obszarze zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz modernizacji sieci wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to jedynie niektóre zmiany, które pomagają mieszkańcom pełniej oraz wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się również pod kątem możliwości rozrywkowych. Wartość miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. takie nowości przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane dzięki radnym plany nie dotyczą jedynie samego środka Krakowa, ale też są związane z całym regionem. Z tej przyczyny zamiast pomstować lecz zauważyć innowacje w jakie obrósł Kraków.
Następne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania tempa zmian – pozwolą miastu zostać wspaniałą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski opinie