Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo używane, bo mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, niemniej jednak i o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.