Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie dania

Makarony są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. restauracja włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film