Obecnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/urologia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, właśnie dlatego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez specjalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak w głównej mierze też ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje ogrom radości, jakkolwiek też o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są fenomenalne warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednak również o ich komfort oraz solidne samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.