Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnym wieku zwraca uwagę na to, aby konsumowane wiktuały były zdrowe, zdarza się, że nasz sposób odżywiania musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe preparaty. Jako że dziedzina odżywek ciągle jeszcze podlega przemianom, ilość asortymentu może przyprawić o ból głowy.
Dobrze więc mieć świadomość, czym kierować się przy zakupie specyfiku, tak, by korespondował z naszymi potrzebami. Preparat suplementacyjny nie powinien być zastępstwem dla optymalnej diety. Zdarza się jednak że konkretnych składników mineralnych czy witamin nie potrafimy przyjąć wraz z pokarmem. Wybierając zestaw witamin można poradzić się aptekarza lub innej zorientowanej w temacie osoby. Korzystnie mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych składników wymaga organizm nastolatki, a zupełnie innych – potrzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
Przeczytaj artykuł o tym jaka jest różnica między lekiem a suplementami diety
Z wykorzystaniem odpowiedniego preparatu mamy możliwość przykładowo zminimalizowania różnego typu niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeśli naszym problemem jest przewlekłym brakiem witalności lekarstwem może okazać się preparat mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki typ preparatu nabędziemy. Najważniejsze jest jego optymalne zażywanie – systematyczne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt duże.